• dscn0937Dňa 18.6.2009 sa deti základnej školy v Hamuliakove zúčastnia školskej exkurzie do jedinej manufaktúry výroby ručne vyrabeného papiera na Slovensku. Fotogaléria ako sme si vyrábali vlastný paprier…>>>  Manufaktúra sa nachádza v blízkosti múzea v Hlbokom, v Košariskách a pamätníka M.R.Štefanika na Bradle fotogaléria z pamätníka…>>

   

  Riaditeľka základanej školy

  Združenie pre kultúru, vzdelávanie a históriu INSIGNIS ponúka prostredníctvom firmy Petrus exkurzie do jedinej manufaktúry na výrobu ručne vyrábaného papiera na Slovensku. Exkurzie organizujeme pre všetky typy škôl, pre všetky vekové kategórie žiakov a študentov s odborným výkladom. Papiernička sa nachádza v malebnom prostredí senických kopaníc. Návšteva je možná v každom ročnom období. Pomôžeme zabezpečiť dopravu, ubytovanie aj stravu.

  Počas exkurzie je možné navštíviť múzeum v Hlbokom /6 km/, mohylu na Bradle a  Múzeum Dr. M.R. Štefánika v Košariskách /10 km od papierničky/.

   

   
   

   

  Ponúkame možnosť vyrobiť si vlastný papier a oboznámiť sa s klasickou kníhtlačou.

  Tieto praktické skúsenosti s  výrobou papiera a knihy, tematické výlety po okolí pod odborným dozorom kvalifikovaných lektorov sú výborným doplnením učiva estetickej výchovy, slovenského jazyka, dejepisu, ekológie, chémie, tovaroznalectva alebo priemyselných technológii. Na požiadanie vytvoríme každej exkurzii individuálny program. Stredné školy môžu počas maturitného týždňa vyplniť voľno študentom vzdelávacou exkurziou!

  Posted by Monika Vilimova @ 12:32

 • Napíšte vaš komentár

  upozornenie: Administrátori stránky môžu váš komentár zmazať, komentáre sa kontrolujú a až po kontrole sú publikovane. Nie je potrebne zadávať komentáre viac krát.

Kalendár článkov

Apríl 2019
P U S Š P S N
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archív