• resize-of-21jul-054Už máme za sebou 3. ročníka letného denného tábora v Hamuliakove. Zážitkov a aktivít bolo dosť. Posuďte sami!

  Fotogaléria viď (otvorte stránku):

  Napísali o nás: Regionálny týždeník Žitný ostrov, 27.7.2010, strana 13

  Pozn: originálne fotky nie sú také tmavé, sú svetlejšie.

  Pondelok 12. júla - športové hry, zumba, keramika, maľovanie hrnčekov,  + spoločenské hry, trampolína, stolový futbal a kúpanie

  Utorok 13. júla - športové hry, keramika, výroba obrázkov z rôznych potravín (šošovica, ryža, mak, atď.)  - obrázky mali veľký úspech,  vydarili sa nad naše očakávania

  Streda 14. júla - kým staršie deti (zelení a modrí) sa hneď ráno vybrali na bicykloch do Šamorína do jazdiarne, mladšie deti (žltí a červení) sa hrali a robili náhrdelníky zo zafarbených cestovín pre seba alebo pre mamičky (chlapci :-)) . V jazdiarni malé deti vystriedali veľkých, ktorí sa išli okúpať do Čilistova. Všetci sme sa na obed stretli v Kajak-kánoe klube v Šamoríne. Po obede v prírode sme vyskúšali kánoe na vyrovnávacom kanáli. Odmenou za dobre zvládnutý deň bola zmrzlina po návrate do Hamuliakova.(Pozn. z jazdiarne bolo viac fotiek, ale len málo sa ich vydarilo, všade sú okná a tak foťák bol pomýlený:-). POĎAKOVANIE patrí pani Dúbravskej z jazdiarne v Šamoríne a Lajosovi Tubovi z Kajak-kánoe klubu za ich ochotu a pomoc.

  Štvrtok 15. júla - Dnes sme sa zúčastnili dvoch aktivít. Na ihrisku sme zľaňovali vďaka organizácii IMA (Ideálna mládežnícka aktivita)- to je vždy zážitok vyšplhať sa do výšky niekoľkých metrov. A navštívili sme biofarmu rodiny Kránitzovej v Hamuliakove - kým väčší mali zážitok o.i.  zo šoférovania traktora, malé deti potešil Jakub, ktorý ich vozil na štvorkolke.  ĎAKUJEME nadšencom z IMA a rodine Kránitzovej!!!

  Piatok 16. júla - Horúčavy ničili malých aj veľkých a ešte väčších (dospelých). Po spoločnej fotke veľké deti sa vybrali na ihrisko a malé deti tvorili v kultúrnom dome. Dievčatám z červenej skupiny sa veľmi zapáčila myšlienka maľovania na masky (masky sme dostali z jedného kozmetického salóna).  Poobede v 37 stupňových teplotách sa malé deti pýtali do bazéna. Po vyhodnotení každý dostal zaslúžené kopčeky zmrzliny.

  II. turnus

  Pondelok 19. júla - šport, drôtikovanie s Monikou, maľovanie kvetináčov

  Utorok 20. júla - ďalšie hry a súťaže (aby sa každý čo najlepšie umiestnil v HamOlympiáde), drôtikovanie, maľovanie hrnčekov

  Streda 21. júla -mohlo sa zdať, že táto streda bude presne taká ako minulý týždeň, ale všetci sme boli príjemne prekvapení. Tóuto stredu nebolo tak horúco, takže celý tábor sa vybral na bicykloch do Šamorína. Naša prvá cesta viedla k hasičom. Kým zelení a modrí dostali výklad o hasičskom aute - čo sa kde nachádza, na čo sa používa, žltí a červení si prezreli vnútorné priestory požiarnej zbrojnice.  Červení a žltí mali veľkú radosť, keď si mohli sadnúť do hasičského auta a obliecť si ťažký kabát a helmu. Šlahačkou na torte bol požiar, samozrejme uhasený už kompletne oblečenými hasičmi z dvoch húkacích áut. Hasil sa nielen oheň, ale sa špriechali aj deti. Radosť bola obrovská!!! Ďakujeme všetkým hasičom, ktorí prišli vo svojom voľnom čase a urobili nám taký veľký zážitok. Taktiež nemôžeme zabudnúť na pani Kornéliu Domonkosovú, ktorá nás nakontaktovala na hasičov a dohodla túto dvojhodinovú návštevu zbrojnice. ALE, deň sa este neskončil :-)   Po obede pri kánoe klube, všetci vyskúšali plavbu po vyrovnávacom kanáli vďaka Lajosovi a Adamovi Tubovcom z Kajak Kánoe Klubu  - niektorí sa odvážili aj skočiť a ochladiť sa vo veľmi studenej vode - ľadová to asi nebola :-), ale veľmi studená. Deťom toto všetko ešte stále nestačilo, takže na ceste domov do Hamuliakova si  zaplávali v jazere Lagúna pri Hoteli Kormorán. Tento deň sa nikto nemohol sťažovať na nedostatok aktivít a zažitkov!
  Štvrtok 22. júla - Rodina Kránitzová si dala záležať. Odvoz na dvoch 55-ročných obrnených transportéroch nie je každodenná príležitosť. Kým dve skupiny sa viezli autami, dve skupiny nielen zľaňovali na ihrisku, ale si vyskúšali šípy, lyžovanie vo štvorici a ľukostreľbu vďala organizácii IMA.

  Piatok 23. júla - dorábanie výrobkov z drôtikov a konečné vyhodnotenie celého týždňa.

  ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ PRISPELI K USKUTOČNENIU TOHTOROČNÉHO TÁBORA!

  Posted by Julka @ 12:44

 • Napíšte vaš komentár

  upozornenie: Administrátori stránky môžu váš komentár zmazať, komentáre sa kontrolujú a až po kontrole sú publikovane. Nie je potrebne zadávať komentáre viac krát.

Kalendár článkov

November 2022
P U S Š P S N
« Feb    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archív